Tańsza jazda samochodem
I choć ceny paliw regularnie spadają, to w naszych realiach posiadanie samochodu ciągle jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem. Przeciętnie zarabiający Polak, który nie chce zbytnio nadwyrężyć domowego budżetu, może sobie pozwolić najwyżej na jedno-dwa tankowania w miesiącu. A co to jest, jeśli ciągle jeździmy po mieście, szczególnie dużym. Niestety, nie mamy raczej co liczyć na to, że koszty tankowania benzyny czy oleju napędowego jakoś strasznie spadną w najbliższym czasie, więc trzeba zastanowić się nad tym, jak obniżyć koszty eksploatacji samochodu.
W Polsce nie są już dostępne…
W Polsce nie są już dostępne niestety paliwa o niższej liczbie oktanowej, które jeszcze kilka lat temu stanowiły całkiem niezłą alternatywę dla osób, które chciały nieco zaoszczędzić na paliwie, a miały starsze auto. Dziś jedynym wyjściem dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo na tankowanie benzyny jest założenie instalacji gazu LPG. Wbrew pozorom, jest to całkiem rozsądny wybór.
Choć wiele osób ciągle żyje w przekonaniu, że założenie LPG jest najprostszą drogą do szybkiego zniszczenia jednostki napędowej, to warto pozbyć się uprzedzeń rodem z lat 90, kiedy to auta z instalacją gazową emitowały nie tylko nieprzyjemną woń, lecz również zamiast przynosić spodziewane oszczędności, głównie stały w warsztacie. Kolejny argument za założeniem LPG do auta jest koszt takiej operacji.
Ceny instalacji gazowych znacznie spadły w…
Ceny instalacji gazowych znacznie spadły w ostatnim czasie, co powoduje, że dziś do auta kompaktowego możemy w niskiej cenie założyć gaz i niemal od razu oszczędzać pieniądze. Dodatkowo, dziś LPG, dzięki postępowi techniki, włożyć można do prawie każdego samochodu. Jeszcze niedawno, założenie instalacji LPG w aucie oznaczało znaczne zmniejszenie przestrzeni bagażowej. Dziś, butlę możemy bez problemu schować pod podłogą bagażnika i cały czas cieszyć się tą samą pojemnością przestrzeni za fotelami.