Silniki TSI – czy warto?
Jeżeli poszukujesz niezawodnej jednostki benzynowej, która na dodatek zapewni Ci niezłe wrażenia z jazdy, zakup auta z silnikiem TSI będzie doskonałą decyzją. W tym artykule przedstawiamy kilka głównych zalet tych jednostek oraz komentujemy wady. Przekonajcie się sami, czy warto kupić samochód z silnikiem TSI. Samochody wyposażone w silnik TSI to w ostatnich latach prawdziwy hit sprzedaży. Wystarczy zresztą zprawdzić rankingi zamówień nowych aut w salonach by o tym się przekonać.
Alternatywa dla diesli I choć…
Alternatywa dla diesli I choć jeszcze kilka lat temu mogłoby to być trudne do uwierzenia, silniki TSI to idealna alternatywa dla coraz droższych w utrzymaniu diesli. Auta z tym silnikiem pod maską zapewniają bowiem spalanie jakiego nie powstydziłby się niejeden samochód z silnikiem wysokoprężnym. Nowoczesna technologia pozwoliła bowiem obniżyć zapotrzebowaniena paliwo do wartości rzędu 5 litrów na każde 100 kilometrów.
A jeżeli komuś ta wartość wydaje się zbyt duża, nie ma problemu z zamontowaniem LPG do tych silników. Przykładowo, czeska marka pozwala na montaż instalacji gazowej jeszcze w salonie. Awaryjność TSI W statnim czasie w mediach pojawiło się mnóstwo doniesień na temat rzekomej awaryjności samochodów wyposażonych w silnik TSI. Główny problem polega na tym, że rzekomo te jednostki przejawiają nadmierny apetyt na olej.
Problemy z silnikami TSI polegały jednak na czymś innym – kilka lat temu, w czasach gdy była to konstrukcja stosunkowo świeża, wielu użytkowników niewłaściwie eksploatowało swoje auta, to znaczy niezgodnie z zaleceniami producenta. W takiej sytuacji faktycznie silniki mogły przejawiać podwyższiny apetyt na środek smarny. Znane są jednak przypadki, w których silniki TSI nie zużywały oleju w ogóle – wystarczyła jedynie odpowiednia eksploatacja. Dodatkowo, sam producent nieco wzmocnił materiały z których wykonano silnik.