Pojazdy w firmowej flocie
To, jakie samochody wchodzić będą w skład firmowej floty zależy od profilu jej działalności i zasobności jej budżetu na inwestycje. W niektórych firmach wystarczy kilka sprawnych aut dostawczych, inne muszą mieć tez pojazdy o specjalnych funkcjach. Na przykład firmy świadczące usługi budowlane albo te z sektora rolniczego posługują się w swojej codziennej działalności ciężkim sprzętem na kółkach.
Są to dźwigi, walce koparki,…
Są to dźwigi, walce koparki, a także traktory i kombajny. Z kolei firmy przewozowe zajmujące się obsługą linii pasażerskich w swojej firmowej flocie posiadać będą busy i autobusy. Z kolei firmy produkcyjne raczej nie muszą posiadać tego typu pojazdów. Najczęściej wystarczy kilka samochodów dostawczych dla zapewnienia dostaw surowców i materiałów oraz kilka aut osobowych dla handlowców i kadry zarządzającej. Różnie też wygląda flota samochodowa w niewielkich firmach świadczących usługi. Często są to przedsiębiorstwa jednoosobowe. Na przykład dobry hydraulik czy tapeciarz nigdy nie będzie narzekał na brak zleceń. Dlatego też musi sobie zapewnić mobilność, aby zawsze dotrzeć do klienta, gdy ten go potrzebuje. W tym celu lepiej rozejrzeć się za solidnym autem z dużą ładownością.
Oczywiście osobną kwestią jest kwestia finansowania zakupu…
Oczywiście osobną kwestią jest kwestia finansowania zakupu floty samochodowej do firmy. Niektóre przedsiębiorstwa i i instytucje stać na wyłożenie od razu całej kwoty u dilera samochodów. Jednak większość korzystać będzie z kredytów na samochód, ewentualnie zdecyduje się na leasing samochodowy, gdzie płatność również następuje w ratach.